top of page

Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı (PCSAA) neden kuruldu?


PCSAA’nın amacı, çağdaş sanat pratiklerinin bir parçası olan canlı süreç ve performans sanatının, bilinirliğini ve görünürlüğünü arttırarak daha geniş kitlelere ulaştırmak.


Performans sanatının birleştirici ve iyileştirici gücünden yola çıkan Performistanbul, öğrencilerin, yerel ve uluslararası coğrafyada performans ve canlı sanat üzerine çalışan araştırmacılarla küratörlerin kaynaklara toplu olarak erişebileceği bir mekân sağlıyor.

 

 

 

Siz de bize destek olup projenin bir parçası olmak ister misiniz?


Bize destek olmak için, değerli bağışlarınızı Performans Sanatını Geliştirme Derneği’nin hesabına göndererek üyemiz olabilirsiniz. Bağış yapmak istediğiniz canlı süreç ve performans sanatı konulu kaynakları öncesinde bizimle info@performistanbul.org mail adresinden paylaşarak sonrasında bize ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Hesap bilgilerimiz:
Banka adı: QNB Finansbank
Hesap adı: Performans Sanatını Geliştirme Derneği
IBAN: TR89 0011 1000 0000 0082 0814 70

 

 

 

Performistanbul Hakkında


Uluslararası Performans Sanatı Platformu Performistanbul, uluslararası alanda sanatçı ve kurumlarla çalışarak yaratıcı üretimleri desteklemek ve performans sanatını daha fazla izleyiciye ulaştırmayı amaçlıyor. 50’ın üzerinde performansın gerçekleşmesini sağlayan Performistanbul, aynı çatı altında topladığı 11 performans sanatçısıyla beraber proje temelli çalışan, 20’nin üzerinde bağımsız sanatçıyla çalışmalarını sürdürüyor. “Alansız” bir kimlikten yola çıkan platform, kuruluşundan bu yana Pera Müzesi, Pi Artworks, 5533, 15. İstanbul Bienali, Caroline Garden’s Chapel (Londra), International Venice Performance Art Week ve Marina Abramovic Institute gibi seçkin kurumlarla iş birliği kurdu ve kurmaya devam ediyor.

Performistanbul ve PCSAA’yla ilgili daha fazla bilgi için kitapçığımızı buradan indirebilirsiniz.

Siteye git >

Anchor 1
Anchor 2
Anchor 3
bottom of page